Bylinný čaj na Energii - Brendion

 
 
  • 1 z 2

Tento čaj byl vytvořen se záměrem pomoci těm, kteří potřebují radikálně zvýšit enrgiie, při jakékoliv vytížené situaci. Nemáte dostatek energie a nechce sáhnout po tabletách? Ať už nemáte sílu na to se zvednout a jít si zacvičit či jste jen unaveni a musíte fungovat, tak tento čaj Vám zaručeně pomůže k tomu dobít energii. Čaj na energii od Brendion je skládán z několika složek, které Vám pomohou zárověň vydetoxikovat tělo a povzbudit mysl. Po tomto čaji se budete cítit jako znovuzrozeni.

Některé pozitivní účinky: podpora energie, podpora imunitního systému, podpora trávení, udržování tělesné hmotnosti, zlepšení spánku, pomáha při uvolnění, podpora mozkové aktivity, pomáhá při udržování normálního stavu vlasů, paměti, zraku, kůže a ústních dutin, podpora hubnutí, podpora obnovy svalové tkáně, snížení oxidačního stresu.

Složení
Guarana v prášku, Ashwaganda v prášku, Vonokvětka, kořen pampelišky, sušený Zázvor, sušená Stévie ,Zelený čaj, sušené Mango, sušená Papaya, Ibišek, sušený Kumquat

 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 399 Kč
Ušetříte 150 Kč (–38 %)
249 Kč    
Kategorie Bylinné čaje
 

Příprava pro nejlepší chuť

Vsypte 1 čajovou lžičku (cca 4 g) do hrnečku (cca 200ml), čaj zalijte vodou o teplotě 80-90 °C a nechte louhovat 4-5 minut

Země původu: Čína

Účinné složky:

Guarana

Guarana neboli “Paulinie nápojná” je keř z čeledi mýdelníkovité, který pochází z Venezuely a severní Brazílie. Vyskytuje se v povodí řeky Amazonky. Semena “Paulinie nápojné” jsou známá jako Guarana. Guarana obsahuje účinnou látku “Guarin”, který nám dodává kýžené účinky. Guarin působí podobně jako kofein, avšak na rozdíl od kofein, který je obsažen v kávě se Guarin vstřebává postupně a tak dokáže tělo povzbudit během celého dne. Nástup účinku Guarany je pomalejší, působí rovnoměrněji a déle, uvádí se až 6 hodin. Guarana má také velmi příznivé účinky na funkce mozku a to jeho schopnost se lépe koncentrovat a na dlouhodobou paměť. Mimo jiné dodává energii, vitalitu a regeneruje organismus. Guarana byla v dřívějších dobách také nazývána jako druhý kokain, díky schopnosti nabuzení a zlepšení nálady. Guarana samozřejmě neohrožuje lidské zdraví ani úsudek. Také k detoxikaci organismu a očištění od všech nežádoucích látek je Guarana skvělou volbou. Účinné látky Guarany jsou kofein, vitamin A, B1, B3, C, E, vápník, Hořčík a aminokyseliny.

GUARANA

Ashwagandha (indický ženšen)

Ashwagandha neboli indický ženšen je subtropická rostlina, která původně pochází z Indie a byla využívána po několik tisíciletí v tradičním ajurvédské medicíně. Ashwagandha snižuje koncentraci kortizolu (stresový hormon) v těle a tím napomáhá s nespavostí a má antistresové účinky. Tato bylina také aktivně podporuje růst svalové hmoty a jejich regeneraci. Indický ženšen také zintenzivňuje mozkové funkce a snižuje tělesné bolesti a díky tomu zvyšuje vytrvalost během fyzické aktivity. Právě kvůli těmto účinkům je indický ženšen skvělým suplementem pro aktivní sportovce, kteří potřebují být aktivní i přes psychickou a fyzickou vyčerpanost. Ashwagandha obsahuje antioxidanty bojující proti volným radikálů způsobující stárnutí mozkových buněk. Hlavní účinnou látkou Ashwagandhy jsou antioxidanty

AHWAGANDA

Dandelion

Dandelion neboli pampeliška je plevelnou rostlinou, která je běžná po celé ČR. I presto, že v dnešní době se jí chce každý zbavit ze svého trávníků, tak tato rostlina má také spoustu benefitů. V dřívějších dobách měla pampeliška mnohem lepší pověst, neboť byla uznávaná jako velmi účinný lék. Její listy čistí krev, pomáhají při trávení a brání tvorbě žlučových kamenů. Kořeny pampelišky obsahují látky, které brání degeneraci kloubů, chrupavek a posilují celý pohybový aparát těla. Účinné látky této rostliny jsou vitamíny A, B, C, E, K, kalcium či magnesium. Dále tato rostlina obsahuje vysoký obsah antioxidantu beta-karoten, který je znám jako bojovník proti oxidačnímu stresu.

 

PAMPELISKA

Zázvor

Zázvor nazývaný také všelék je rostlina z čeledi zázvorníkovitých pocházející z Číny a Indie. Zázvor obsahuje celou řadu účinných látek - vitamínů (A, B1, B2, B6, C či E), stejně jako draslík, hořčík, sodík, fosfor, vápník a železo. Zázvor pomáhá při nachlazení a chřipce. Uvolňuje ucpaný nos a celkově dokáže negativní účinky nachlazení a chřipky potlačit. Podporuje imunitní systém. Zázvor při pravidelném užívání zvyšuje obranyschopnost organismu. Další pozitivní vlastností je efektivní tišení svalových bolestí či bolestí při zánětech kloubů. Zázvor má antioxidační i antibakteriální účinky. Navíc podporuje kardiovaskulární systém a snižuje cholesterol. Účinnou látkou zázvoru je Gingerol.

ZAZVOR

Stévie sladká

Stévie sladká je tropická rostlina z čeledi hvězdnicovité, která pochází původně z tropické a subtropické oblasti Jižní a Střední Ameriky (Paraguay a Brazílie). Tato rostlina je známa hlavně pro její vysoké léčivé účinky a sladivosti. Stévie se používá především jako náhražka cukru.Stévie jako sladidlo je na rozdíl od cukru téměř nekalorická, nepřispívá k tvorbě zubního kazu a je vhodná i pro diabetiky. Stévie zlepšuje trávení, dovede bojovat proti únavě a také by měla mít vliv na menší chuť k tabáku a alkoholu. Má protizánětlivé účinky a také má příznivý vliv na snížení vysokého krevního tlaku.

STEVIE

Zelený čaj

Zelený čaj je „pravý“ čaj, který se vyrábí z lístků čajovníku čínského. Čajovník je stálezelený keř, který může dorůstat až do výšky 15 metrů. Keře na plantážích jsou ovšem udržovány ve výšce přibližně 1 metr, což umožňuje pohodlnější sběr a zvyšuje úrodu. Zelený čaj původně pochází z jihovýchodní Asie při hranicích Číny a Indie. Zelený čaj disponuje povzbuzujícími účinky, protože obsahuje kofein. Ten se nazývá v čaji „tein”. V čaji je kofeinu obsaženo méně, než v kávě, ale kofein z čaje je pro organismus prospěšnější, protože další látky obsažené v čaji umožňují rozložit povzbuzující účinek kofeinu na delší časové období, kdežto kofein z kávy působí na organismus nárazově. Zelený čaj obsahuje mnoho dalších vitamínů, minerálních látek, aminokyseliny a třísloviny. Pro maximální vytěžení prospěšných účinků tohoto čaje je vhodné tento čaj pít pravidelně, nejlépe každý den, přibližně 2 šálky vylouhovaného čaje. Zelený čaj dokáže stimulovat metabolismus člověka a obsahuje látky, které podporují štěpení tuků. Antioxidanty obsažené v zeleném čaji mají také blahodárné účinky na vlasy a na pokožku hlavy. Zelený čaj obsahuje antioxidant „Epigallocatechin gallát”, známý pod zkratkou EGCG a podporuje růst vlasů. Vitamín C obsažen v čaji chrání vlasy před poškozením UV zářením a vitamín E obnovuje poškozené a suché vlasy. Zelený čaj také prospívá zubům - obsahuje fluor, který brání vzniku zubního kazu a antibakteriální složky v zeleném čaji ničí bakterie, které způsobují zubní plak. Pitím zeleného čaje, také docílíme posílení obranyschopnosti, jelikož má antibakteriální a desinfekční účinky.

ZELENY CAJ

Mango

Mango je tropické ovoce a plodem mangovníku. Mango pochází původně z Indie, kde byly nalezeny fosilie tohoto ovoce staré 25 až 30 milionů let. Mango je považováno za národní ovoce Indie a jeho strom se považuje za symbol moci a síly. Toto ovoce obsahuje neobvykle vysoké množství tří antioxidantů – vitaminu C, E a betakarotenu. Všechny jsou nezbytné pro náš imunitní systém a chrání naše tělo před volnými radikály a stárnutím buněk. Dále mango obsahuje vitamín A, který je důležitý pro zrak. Vitaminy A, E podporují obnovu sliznic, proto ho můžeme využít pomoci s léčením rýmy a kašle. Mango patří mezi nejbohatší přírodní zdroje vitaminu B6. Nedostatek tohoto vitamin se projevuje nervozitou, nespavostí, nesoustředěný a depresemi. Mezi další účinné látky patří betakaroten, mangan a měď, které se starají o zdravou barvu a pigmentaci pleti a kyselina pantotenová, která oživuje barvu a kvalitu vlasů a brání jejich nadměrnému vypadávání. Zinek obsažený v mangu zvyšuje libido.

mango

Papaya

Papája je plodem teplomilné rostliny z čeledi papájovitých, která pochází pravděpodobně ze Střední Ameriky, v plané podobě nebyla nikde nalezena. Postupně byla naturalizována téměř ve všech paleotropických oblastech. Papája obsahuje antioxidanty, které tlumí zánět a zpomalují proces stárnutí. Papája obsahuje enzym zvaný papain. Papain má schopnost štěpit těžké řetězce proteinů, čehož se už stovky let využívá například při přípravě masa. To se tímto způsobem stává stravitelnějším. Papain může pozitivně působit na imunitní systém. Zároveň je velmi dobře stravitelná, neobsahuje takřka žádné kyseliny a má nízkou kalorickou hodnotou. Dokáže zmírnit různé problémy s trávením, včetně plynatosti či zácpy, a působí protizánětlivě.

PAPAYA

Ibišek čínský

Ibišek je bylina s nápadnými květy, rozšířená v tropech a subtropech celého světa. Ibišek má schopnost snižovat krevní tlak. Ibišek obsahuje vitamin C a disponuje dalšími antioxidačními složkami, minerály a solí. Obsahuje dokonce sloučeniny, které působí protizánětlivě. Květy ibišku obsahují látky, které ovlivňují cholesterol a tím pádem omezují ukládání tuku v tepnách. Ibišek také lépe prokrvuje mozek a tím stimuluje naši paměť. Ibišek se hodí i pro diabetiky, protože stimuluje sekreci inzulinu. Tato rostlina stimuluje paměť, zvyšuje pružnost cév a tím zabraňuje tvorbě modřin, nebo červených žilek po těle i v obličeji.

IBISEK

Kumquat

Kumquat neboli Citrus japonica je exotické ovoce a zástupcem citrusů. Tento keř nebo malý strom pochází z oblasti Asijsko-pacifické oblasti, kde byl pěstován a kultivován po tisíce let. Do Evropy a Ameriky se dostal až počátkem 19. století. Hojně se také pěstuje na řeckém ostrově Korfu. Tento drobný citrusový plod obsahuje kromě klasických sacharidů a vlákniny také draslík, který pomáhá se správným okysličováním mozku, zlepšuje metabolismus a má pozitivní účinky na krevní tlak. Kumquat dále obsahuje vápník chránící kosti, velké množství vitamínu C, který pomáhá k posílení odolnosti organismu. Dále se v něm nacházejí vitamíny skupiny B, vitamín E a A, minerální látky jako vápník, železo, hořčík, mangan, fosfor, draslík, sodík a zinek. Nachází se v něm také lutein, vláknina a aminokyseliny. Betakaroten obsažen v tomto ovoci zpomaluje stárnutí buněk a omezuje negativní účinky volných radikálů. Kumquat disponuje flavonoidy, které chrání oběhový systém. Kumquat je bohatý na vitamín C, dále se v něm nacházejí vitamíny skupiny B, vitamín E a A, minerální látky jako vápník, železo, hořčík, mangan, fosfor, draslík, sodík a zinek. Nachází se v něm také lutein, vláknina a aminokyseliny.

kumquat

 

Upozornění

Není náhradou pestré stravy, nevhodné pro těhotné a kojící ženy, ukládejte mimo dosah dětí, uchovávejte na suchém a temném místě

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.