Bylinný čaj Antistres - Brendion

 
 
  • 1 z 2

Čaj antistress Vám pomůže uklidnit Vaše tělo i mysl. Veškeré složky obsažené v tomto čaji pozitivně ovlivňují Váš level nálady a udržují ji na tom bode, kde chceme. Po tomto čaji se budete cítit vyrovnaní a jednuduše v klidu. Vše co tento čaj obsahuje je čistě přírodní, protože plní pohody bychom měli být od přírody. Často nám to, ale okolnosti neumožní a proto Vám nabízíme něco co Vám jen pomůže. I tento čaj Vaše tělo detoxikuje a Vaši mysl uklidní.

Pozitivní účinky: pozitivní vliv na nervovou soustavu, navození pohody mysli, podpora udržování tělesné hmotnosti, posílení imunitního systému, zklidňění a prohloubení spánku, antioxidační účinky, podpora kvality kostí, podpora při oxidačním stresu.

Složení

RhodiolaVonokvětka, sušená Máta, kořen Pampelišky, sušená Stévie, Chryzantéma, Bílý čaj, sušený Ananas, Růže, sušená Moruše

 

 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 399 Kč
Ušetříte 150 Kč (–38 %)
249 Kč    
Kategorie Bylinné čaje
 

Příprava pro nejlepší chuť

Vsypte 1 čajovou lžičku (cca 4 g) do hrnečku (cca 200ml), čaj zalijte vodou o teplotě 80-90 °Ca nechte louhovat 4-5 minut

 

Země původu: Čína

Účinné složky:

 

RHODIOLA

Rozchodnice růžová je vytrvalá bylina dorůstající výšky až 35 cm. Patří do čeledi Crassulaceae (tlusticovité), které se daří v chladných oblastech zeměkoule. U nás je rostlinou vzácnou, tudíž chráněnou. V Rusku, Číně a střední Asii se užívá již několik staletí a místní jí neřeknou jinak než “zlatý kořen”. Ve Skandinávie je součástí lidového léčitelství. Jedno rčení ze Sibiře krásně vystihuje tuto bylinu: „Kdo nepije čaj z Rozchodnice, tak se nemůže dožít více jak 100 let.”

Rozchodnice růžová si umí poradit se stresem, úzkostmi a depresemi. Povzbuzuje, zlepšuje pozornost a má vliv na osvěžení paměti. Podporuje vitalitu. Rhodiola působí pozitivně na srdce a cévní systém, podporuje okysličování a krevní oběh. Je doporučována pro udržení normálních funkcí trávicí soustavy. Je známá jako adaptogen a antioxidant. Kořen Rozchodnice je bohatý především na minerální látky. Obsahuje mangan, měď, zinek, selen a další. Nesmíme zapomenout také na spoustu vitamínů a aminokyselin.

RHODIOLA

VONOKVĚTKA

Osmanthus neboli Vonokvětka je dřevina s jednoduchými listy a květy původem z Číny. Tato bylinka je plná antioxidantů a dodává tělu vitaminy skupiny B. Osmanthus je také známý pro svoji schopnost uklidňovat mysl a potlačovat chuť k jídlu. Vonokvětka napomáhá k vyplavování toxinů, které se nahromadily v těle, a obnovuje správnou úroveň energie. Působí proti oxidačnímu stresu, který vzniká, když tělo nestíhá neutralizovat velké množství volných radikálů. Vonokvětka stimuluje také produkci inzulinu.

VONOKVETKA

MÁTA

Je bylina dosahující výšky až jednoho metru, známá pro svoji silnou aromatickou vůni. Máta je známá již více než tři tisíce let, a to hlavně v čínské medicíně. Je označována za antioxidant, přispívající k čištění organismu. Podporuje správnou funkci jater, žlučníku a slinivky břišní. Máta peprná má vliv na duševní pohodu. Látky, které máta peprná obsahuje, mohou významně ovlivňovat trávící soustavu člověka. Dokážou totiž pomáhat při křečích, zánětech, nechutenství i nevolnosti a navíc umí zklidnit podrážděný žaludek. Zároveň působí proti nadýmání, ale zdůraznit musíme především jejich kladný vliv na celkové fungování metabolismu, díky čemuž mohou efektivně pomáhat i s hubnutím. Máta peprná je super v létě, protože ochlazuje organismus. Holdujete-li nadměrné fyzické aktivitě, osvěží vás kdykoliv po cvičení, sportu, či jiné námaze.

mata

DANDELION

Dandelion neboli pampeliška je plevelnou rostlinou, která je běžná po celé ČR. I presto, že v dnešní době se jí chce každý zbavit ze svého trávníků, tak tato rostlina má také spoustu benefitů. V dřívějších dobách měla pampeliška mnohem lepší pověst, neboť byla uznávaná jako velmi účinný lék. Její listy čistí krev, pomáhají při trávení a brání tvorbě žlučových kamenů. Kořeny pampelišky obsahují látky, které brání degeneraci kloubů, chrupavek a posilují celý pohybový aparát těla. Účinné látky této rostliny jsou vitamíny A, B, C, E, K, kalcium či magnesium. Dále tato rostlina obsahuje vysoký obsah antioxidantu beta-karoten, který je znám jako bojovník proti oxidačnímu stresu.

PAMPELISKA

STÉVIE

Stévie sladká je tropická rostlina z čeledi hvězdnicovité, která pochází původně z tropické a subtropické oblasti Jižní a Střední Ameriky (Paraguay a Brazílie). Tato rostlina je známa hlavně pro její vysoké léčivé účinky a sladivosti. Stévie se používá především jako náhražka cukru.

Stévie jako sladidlo je na rozdíl od cukru téměř nekalorická, nepřispívá k tvorbě zubního kazu a je vhodná i pro diabetiky. Stévie zlepšuje trávení, dovede bojovat proti únavě a také by měla mít vliv na menší chuť k tabáku a alkoholu. Má protizánětlivé účinky a také má příznivý vliv na snížení vysokého krevního tlaku.

STEVIE

CHRYZAMTÉMA

Chryzantéma - slunná květina. Říká se jí „královna podzimu". Rod rostlin z čeledi hvězdnicovitých původem z Číny a Japonska a kvete na konci podzimu anebo začátkem zimy.

Chryzantémy mají řadu léčivých vlastností. Lístky obsahují velký počet minerálů (draslík, selen, hořčík, zinek). Mají poměrně vysoký obsah vitaminu C, provitaminu A. Blahodárně působí, když dostanete podzimní rýmu a kašel. Z kořenů se vaří čaj proti bolení v krku a hlavy. Má antiseptické účinky, snižuje horečky, očišťuje játra, zlepšuje vidění, příznivě ovlivňuje vysoký krevní tlak, uvolňuje křeče a pomáhá i diabetikům. 

CHRYZANTEMA

BÍLÝ ČAJ

Bílý čaj patří k nejexkluzivnějším druhům čaje na světě. Tento druh čaje byl po dlouhá staletí nazýván nápojem císařů, protože jeho pěstování bylo (a dodnes je) velmi náročné, a proto si jej mohli dopřát pouze ti nejbohatší. Vyrábí ještě z nerozvinutých čajových lístků rostliny „Camellia sinensis“, které se ručně sbírají před obdobím dešťů. Pupeny čaje lze trhat pouze během prvních týdnů čajové sezóny. Protože se bílý čaj nepraží ani nefermentuje, uchovává si svoje typické aroma, které ho odlišuje od ostatních druhů čajů. Toto velice šetrné zpracovávání umožňuje poupatům udržet si vysokou koncentraci antioxidantů, jako mají čerstvé čajové listy, proto jsou jeho účinky na lidský organismus tak blahodárné. Jeho domovem je především Čína, ale najdete ho také v některých oblastech Indie a Srí Lanky. Bílý čaj je obrovskou zásobárnou antioxidantů, čímž posiluje imunitu, je považován za nástroj prevence před rakovinou a srdečních potíží. Antioxidanty zabraňují předčasnému stárnutí, udržují lidské tělo v dobré kondici, pomáhají v boji proti bakteriím a virům, snižují hladinu cholesterolu a vysoký krevní tlak, prospívají srdci, kostem i zažívání a zlepšují imunitní systém člověka. Bílý čaj je účinnou zbraní proti stresu. Kromě toho že je s pitím čaje spojena relaxace, obsahuje také aminokyselinu L-theanine, která zvyšuje množství serotoninu, dopaminu a gamma-aminomáselných kyselin v mozku, čímž pozitivně ovlivňuje lidskou psychiku a umožňuje redukovat psychický stres. Nicméně měli bychom mít na paměti, že pitím bílého čaje deprese a stres zcela nezmizí.

BILY CAJ 2_2

ANANAS

Ananas je topické ovoce původem z Jižní Ameriky. Ananas je velmi chutný a zároveň se jedná o velmi zdravé ovoce. Ananas obsahuje velký podíl vody, ale také různé vitamíny, a to ze skupin A, B nebo C, dále o minerální látky jako železo, vápník či draslík a zmínit musíme i enzym bromelin, jenž odbourává bílkoviny. Ananas má kladný vliv i na slinivku břišní. Když konzumujete ananas, vaše riziko vzniku astmatu se výrazně sníží. Jednou z hlavních živin, která je za to zodpovědná, je beta karoten. Konzumace ananasu zlepšuje trávení díky jeho vysokému obsahu vody a vlákniny. To předchází vzniku zácpy a podporuje zdravý trávicí trakt. Je prospěšný také na vlasy, nehty či pokožku. Ananas také výborně odvodňuje, detoxikuje a vrací činnost vašeho organismu do normálu. Díky příjemné sladké chuti zažene i chuť na sladkosti.

ANANAS

RŮŽE

Růže patří mezi královny květin. Je symbolem ženskosti, ale také lásky a vášně. V tradiční čínské medicíně spoléhají na její léčivé účinky. Předností růže je vysoký obsah vitamínu C a to až padesátkrát více než v citronu, záleží na konkrétním druhu růže. V tradiční čínské medicíně se používá hlavně čínská růže a růže stolistá. Mají silné antibakteriální a protivirové účinky. Růže se používají k harmonizaci močového měchýře. Pomáhají snižovat hladinu krevního cukru a vypořádat se s volnými radikály, které se při cukrovce zvýšeně tvoří a představují pro oslabené tělo velkou zátěž. Vědci prokázali, že má protizánětlivý účinek a utišuje bolest. Pomáhá při problémech s klouby a artritidou, má antioxidační účinky a čistí ledviny. Podle nejnovějších studií dokáže omezit množení viru HIV.

RUZE

MORUŠE

Morušovník pochází z Asie a jeho listy původně sloužily jako potrava pro larvy bource morušového. Plodem morušovníku je ovoce nazývané moruše a tvarem velmi podobné ostružině. V Evropě se rozšířil ve středověku. Dnes si tak můžeme pochutnat na moruši bílé, moruši černé, moruši převislé a dalších. V tradiční čínské medicíně jsou moruše běžně využívané a my pomalu začínám objevovat její účinky na lidské zdraví. Šťávy z plodů moruše působí antibakteriálně a močopudně. Zmírňují kašel, bolesti v krku a snižují horečky. Čínská medicína používá moruše také při léčbě vysokého tlaku a zánětů žaludku. Také jsou velmi prospěšné při cukrovce - obsahují moranolin, který zpomaluje vstřebávání sacharidů. Plody mají mírně projímavé účinky, a proto se mohou využít při zácpě. Udržuje zdravou hladinu červených krvinek. Pomáhá při chudokrevnosti. Moruše je velkým zdrojem vitamínů a minerálů jako např. Vitamín C a K, Železo, vápník, fosfor, hořčík, draslík. Je také přírodní antioxidant.

moruse

 

 

Upozornění

Není náhradou pestré stravy, nevhodné pro těhotné a kojící ženy, ukládejte mimo dosah dětí, uchovávejte na suchém a temném místě

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.